Dondurma Büyüsü

clash-of-clans-dondurma-buyusu

Dondurma Büyüsü Özellikleri

Dondurma Büyüsü bırakıldığı alanda ki savunma birimlerini geçici süreliğine dondurmaya yarar. Büyü fabrikası 5. seviyede iken kilidi açılan büyüdür. Askerlerinizin savaşta savunma birimleri tarafından fazla zarar almasını engellemek için dondurmak istediğiniz birimlerin üzerine bırakmanız yeterli. Dondurma Büyüsü ilk seviye de iken etkisi 4 saniye kadar kısa sürer. Fakat oyunda ki seviyeniz ilerledikçe ve kupanız yükseldikçe savunma birimlerinin hasar gücü yükseldiği için 4 saniye bile savunmayı belli bir süre oyalamak için yeterli bir süre. Büyü fabrikasının seviyesi kadar büyü depolayabilirsiniz. Yapılan büyüler fabrika saldırı alsa bile yok olmaz.

Köy binanız 10. seviyeye ve büyü fabrikanız da 5. seviyeye yükseldiği zaman büyünün kilidi açılan büyüyü Sihirbaz Kulesi, Havan, X-topu ve Cehennem Kulesi gibi ağır tahribat gücü yüksek birimleri kısa süreli de olsa etkisiz hale getirebilmek için kullanabilirsiniz. X-topu ve Cehennem Kulesi genelde yan yana konumlandırıldığı için bu iki birimi kapsayacak şekilde büyüyü basarsanız, büyü etkisi geçene kadar Öfke Büyüsü ile bir çok birimi yıkmanızı sağlar. Özellikle büyünün seviyesi yükseldikçe Cehennem Kulesine bir kaç dondurma büyüsü bırakarak yok edebilirsiniz. Büyü sadece karada ki savunma birimlerini etkisiz hale getirmek için kullanılır, klan kalesinden çıkan askerler büyüden etkilenmezler.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

banner