Clash of Clans bilgisayarda nasıl oynanır? (Resimli Anlatım)

Clash of Clans oynayan oyuncuların en büyük problemi oyun çıktıktan sonra saldırı alıp hem kupa hem de ganimet kaybetmeleri. Oyunda bulunduğunuz sürece ve kalkan etkin olduğu müddetçe saldırı almazsınız. Fakat kalkanın olmadığı zaman köyünüz her an saldırıya açıktır. Bunun önüne geçmenin en pratik yolu Clash of Clans’ı Bluestack uygulaması ile bilgisayarınıza kurup açık bırakmak. Oyun bilgisayarınızda açık kaldığı sürece köyünüze kimse saldıramaz.

Bluestacks nedir diye soracak olursanız hemen cevaplayalım. Bluestacks bir emülatör programıdır. Bilgisayarınızda Android uygulama ve oyunlarını çalıştırmak yada test etmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Şimdi sizlere Clash of Clans’ı bilgisayarda nasıl oynayacağınızı adım adım anlatacağız.

1) Öncelikle www.bluestacks.com adresinden DOWNLOAD yazan butona tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indirin ve uygulamayı çalıştırın.

bilgisayardan-clash-of-clans-oynamak

2) Bluestack uygulaması açıldığında çıkan pencerede Continue yazan butona tıklayarak ilerleyin.

clash-of-clans-bilgisayarda-nasil-oynanir

3) Sonraki adımda INSTALL butonuna tıklayıp kurulumu gerçekleştirin.

bluestacks-ile-bilgisayarda-clash-of-clans-oynamak

4) Yükleme tamamlandığında aşağıda ki gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız. TAMAM butonuna basıp yüklemeyi tamamlayın.

clash-of-clans-emulator-programi

5) Tüm işlemleri adım adım uyguladıktan sonra Denetim Masası>Program Ekle/Kaldır‘dan BlueStacks App Player‘ı kaldırın. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp 1. adımdan itibaren anlatılanları tekrarlayarak Bluestacks uygulamasını tekrar kurun. (Bluestack uygulamasını tekrar indirmenize gerek yok. İndirdiğiniz klasörden tekrar çalıştırın)

bilgisayarda-clash-of-clans-oynamak-icin-ne-gerekli

6) Uygulama kurulum bittikten sonra açılacaktır. Açılmadıysa masaüstünde ki icona tıklayarak açabilirsiniz. Uygulama açıldıktan sonra sol üst köşede Search (arama) alanına Clash of Clans yazarak arama yapın.

bluestacks-nasil-kurulur

7)Oyuna ait icona basıp indirmeyi başlatın. Bluestacks da uygulama ve oyunların yüklenmesi biraz uzun sürebilir. Çünkü kullandığımız uygulama bir emülatör yani sanal bir makinedir. Bilgisayarınızda oluşturulan sanal ortamdan Android’e bağlanırken gecikmeler yaşanması normaldir.

Not: Bu işlem bilgisayarınızın performansına ve özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir.

clash-of-clanspc-de-oynamak

8) Oyun yüklendikten sonra emülatörün anasayfasında karşınıza çıkacaktır. Üstüne tıklayarak oyunu açabilirsiniz. Bilgisayarınızın teknik özelliklerine ve performansına bağlı olarak oyunun açılması biraz zaman alabilir acele etmeyin. Clash of Clans açıldığında mobil cihazınız da oyuna bağlandığınız Gmail hesabınızla oyuna giriş yapıp, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

clash-of-clans-icin-bluestacks-nasil-kurulur-detayli-anlatim

Eğer oyunu bulamazsanız emülatörde ki tarayıcıdan https://play.google.com/store?hl=tr adresine giriş yapıp Clash of Clans’ı bulun ve yükleyin.

clash-of-clans-google-play

Clash of Clans’ı Bluestack’da ilk açtığınızda eğitici görevler ile karşılaşacaksınız. Oyuna yeni başlayanlarda eski köyünü oyuna yükleyecekler de bu görevi bitirmek zorunda. Sağ alt köşede Ayarlar menüsü gözükene kadar görevleri tamamlayın. Sonra sizden köyünüz için bir isim isteyecek. Herhangi bir isim uydurabilirsiniz. Eski köyünüzü yüklediğinizde adınız değişmiş olacak zaten.

Not: Uygulamayı kapattınız ama açamıyorsanız, bilgisayarınızın görev çubuğunun sağ altına bulunan Bluestacks ikonuna sağ tıklayıp Yeniden Başlat’a basmanız yeterli olacaktır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

banner